Přesto, že se stále ještě používá v oblasti finanční termín „hypotéka bez doložení příjmů“, je to tak trochu omyl. Každého solidního poskytovatele půjčky bude logicky zajímat, jestli jeho dlužník bude mít z čeho splácet.
· Proč se tedy tento termín stále používá?
o Má jím být spíše řečeno, že je doložení příjmů snadnou záležitostí.
Může například nastat situace, kdy váš příjem není takzvaně transparentní. V tom případě se dá vše vyřešit spoludlužníkem, který může příjem doložit a vstoupí s vámi do úvěru. Tímto spoludlužníkem může být v podstatě kdokoliv. Hypotéka bez doložení příjmu http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ tedy v podstatě existuje.
Pomoc i pro začínající podnikatele
Rozdíl je mezi podnikatelským a spotřebitelským úvěrem. U hypotéky pro podnikatele nejsou tak přísné podmínky jako u podobného produktu, který je určen pro soukromé osoby. Vše se totiž zjednoduší zejména tím, pokud má podnikatel daňové přiznání.
o Jeho výše hraje ale celkem vedlejší roli.
o Není tedy nutné mít vysoké daňové přiznání k získání podnikatelského úvěru u nebankovního poskytovatele.
Je jen nutné prokázat, že je podnikání skutečné a nejen „na papíře“.Pokud by byla firma jen založena a nebyla v provozu, pak by se jednalo o úvěr spotřebitelský. Může se stát, že podnikatel se vykázat daňovým přiznáním nemůže, protože prostě žádné nemá. Například začínající živnostník. Příjem lze v tomto případě doložit i jinými způsoby.
· Postačí doložit vydané faktury anebo u zmíněných začínajících podnikatelů je dostačující popsat podnikatelský záměr, pro který budou finanční prostředky použity.
Spotřebitelé dokládají veškeré příjmy i výdaje, podle kterých se pak může nastavit hypotéka přesně na míru každému konkrétnímu žadateli. Dokládání příjmů musí být provedeno pouze písemnou formou, a to výhradně listinnými doklady.